Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/design-it/ftp/centrum2/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Szkoła Letnia PKN ICOMOS w 20. rocznica wpisania toruńskiej Starówki na listę światowego dziedzictwa UNESCO – [:pl]Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży[:en]International Youth Meetings Center

Szkoła Letnia PKN ICOMOS w 20. rocznica wpisania toruńskiej Starówki na listę światowego dziedzictwa UNESCO

W MCSM mamy szczęście do interesujących Gości. W tym tygodniu zawitali do nas specjaliści i pasjonaci zajmujący się ochroną dziedzictwa kulturowego oraz konserwacją zabytków, biorący udział w Szkole Letniej PKN ICOMOS. Wybór Torunia na gospodarza trzeciej już edycji Szkoły Letniej PKN ICOMOS nie jest przypadkowy, gdyż w tym roku obchodzimy już 20. rocznicę wpisania Toruńskiej Starówki na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Tematem przewodnim spotkania jest Ochrona i konserwacja zabudowy staromiejskiej na przykładzie Torunia w XX lecie wpisu Toruńskiej Starówki na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Organizatorami spotkania są Polski Komitet Narodowy ICOMOS, Urząd Miasta Torunia, Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.